Skip to main content

Bir bakışta Tiflis


Ülkenin endüstri, kültür ve sosyal merkezi de olan Tiflis, Bakü ve Ceyhan’la beraber bölgenin enerji hattını oluşturuyor. Stalin’in Gürcü asıllı olmasından ötürü Sovyetler Birliği döneminin en gelişmiş kentlerinden biri olan Tiflis, rejimin yıkılması sonucu yaşanan şiddetli iç savaşla epey yara almış. Günümüzde yüzden fazla etnik gruba ev sahipliği yapan Tiflis’in bu yaralarını nasıl sardığını şehri keşfederek görebilirsiniz. Dolambaçlı sokakları, ahşap oymalı evleri, hareketli restoran ve kafeleri, ihtişamlı kiliseleri ve şehrin yanı başında yükselen 1700 yıllık Narikala Kalesi ile Tiflis mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.

Tiflis size ne vadediyor:


Sağlık ve dinlenme Tarih ve sanat Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Rustavi (28 km)
Gardabani (44 km)
Kaspi (66 km)
PARA BİRİMİ
Gürcistan larisi (GEL)

ÜLKE KODU
+995

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +4

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
1.7 °C
Şubat
2.8 °C
Mart
6.7 °C
Nisan
12.8 °C
Mayis
17.2 °C
Haziran
21.1 °C
Temmuz
24.4 °C
Ağustos
23.9 °C
Eylül
19.4 °C
Ekim
13.3 °C
Kasım
8.3 °C
Aralık
3.9 °C

Tiflis Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından 20 km uzaklıkta bulunan şehir merkezine 08.00-20.00 saatleri arasında hizmet veren 37 numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 20 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 50 dakika sürer. Ayrıca havalimanının yanında bulunan, günde iki defa sefer yapan ve yolcu kapasitesi 100 kişilik olan konforlu trenleri de kullanabilirsiniz. Tren saatleri 08.45 ve 18.05’tir. Şehir merkezine trenle ulaşımın bedeli 0.50 dolardır ve yolculuğunuz 20 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 20-50 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Otobüs ve tren bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 20 dolardır.

Ortalama taksi fiyatı: 20 Amerikan doları

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör