Skip to main content

Bir bakışta Tiran


Dajti Dağı’nın eteklerinde yer alan, ülkenin kültür ve sanayi merkezi olan kent, Adriyatik kıyısından yaklaşık 27 kilometre içeride bulunuyor. Güneyi ve batısı tepelerle çevrili Tiran’ın kuzey kıyısında Tiran Nehri akarken, kent merkezinden de Lana Çayı geçiyor. Rönesans, Osmanlı ve komünizm etkilerini yakından hissedeceğiniz bu güzel şehri gelin daha yakından tanıyalım.


Tiran Uçuşları

Türk Hava Yolları ve Air Albenia arasında, İstanbul - Tiran seferlerinde geçerli olan ve uçuşların Air Albenia hava yolu firması tarafından gerçekleştirildiği; Ortaklığımızın ise yalnızca bilet satışından sorumlu olduğu codeshare anlaşması bulunmaktadır.

Codeshare (ortak) uçuşlarda, uçuşu gerçekleştiren hava yolunun ürün ve hizmet standartları geçerlidir. Bu ürün ve hizmetlere dair kural, koşullar için ilgili hava yolu sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu tarihi şehrin güzelliklerini keşfetmek için web sitemizden Tiran uçak biletinizi alabilirsiniz.

Tiran size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Durres (36 km)
Kruje (30 km)
Kavaje (55 km)
PARA BİRİMİ
Arnavut leki (ALL)

ÜLKE KODU
+355

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
7 °C
Şubat
9.5 °C
Mart
11.5 °C
Nisan
14.5 °C
Mayis
18 °C
Haziran
22.5 °C
Temmuz
25.5 °C
Ağustos
26 °C
Eylül
21.5 °C
Ekim
16.5 °C
Kasım
13 °C
Aralık
7 °C

Tiran Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Tiran şehir merkezine Luna Rinas Express otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 08.00-19.00 saatleri arasında her saat başı sefer yapan yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 18 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 25 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 25 dakika

Havalimanından uzaklık: 18 km

TAKSİ:

Yolcu servislerini ve otobüsleri bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 18 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: -

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör