Skip to main content

Bir bakışta Torino


Po Irmağı’nın kenarına kurulu, Alpler manzaralı sanayi kenti Torino’nun İtalyanca kelime anlamı “küçük boğa”. İtalya Birliği’nin ilk başkenti olan şehir, bugün Piemonte yönetim bölgesinin başkentliğini yapıyor. İtalya ve Fransa arasında sürekli el değiştiren Torino’da, iki kültürün uyumlu bir şekilde soluk aldığını duyabilirsiniz. Otomotiv devlerinin fabrikalarının bulunduğu şehir, aynı zamanda İtalya’yı Avrupa’ya bağlayan ulaşım merkezi konumunda. 2006 Kış Olimpiyatları’nın düzenlendiği ve kış turizmiyle de öne çıkan Torino’ya yakından bakalım.

Torino size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Mutfak kültürü Kayak Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Cuneo (73 km)
Asti (56 km)
Alessandria (91 km)
PARA BİRİMİ
Avro (EUR)

ÜLKE KODU
+39

ELEKTRİK ENERJİSİ
L, F, C

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Turin Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Torino şehir merkezine, SADEM otobüsleriyle 7 avro ödeyerek ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 20 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 45 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 45 dakika

Havalimanından uzaklık: 20 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 30-40 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 30 - 40 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör