Skip to main content

Bir bakışta Tunus


UNESCO Dünya Miras Listesi’nde sekiz noktası bulunan Tunus, “zıt renklerin kenti” olarak biliniyor. Roma’nın Osmanlıyla, çölün plajlarla, Fransız kafelerinin Berberi çadırlarıyla birlikte varlığını sürdürdüğü Tunus, dünyanın her yerinden turistlere kapılarını açan popüler bir turizm noktası. Kent, ticaretin ve politikanın merkezi konumunda. Tunus turunuz için uzun bir zaman ayırmanızı öneririz. Bu büyüleyici kentin hiçbir noktasını kaçırmak istemeyeceksiniz.

Tunus size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Yüzme Plaj

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kelibia (467 km)
Hammamet (384 km)
Nabeul (394 km)
PARA BİRİMİ
Tunus dinarı (TND)

ÜLKE KODU
+216

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, E

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
€0.60

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€16.46

Ocak
11,7 °C
Şubat
12,2 °C
Mart
13,3 °C
Nisan
15,6 °C
Mayis
19,4 °C
Haziran
23,3 °C
Temmuz
26,1 °C
Ağustos
26,7 °C
Eylül
24,4 °C
Ekim
20,6 °C
Kasım
16,1 °C
Aralık
12,2 °C

Tunus Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Kartaca Havalimanı’ndan 7 km uzaklıktaki Tunus şehir merkezine SNT otobüs hatlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler 30 dakikada bir havalimanından şehir merkezine hareket eder ve ücreti 1 dinardır. Ayrıca şehir merkezine ulaşmak için her 15 dakikada bir hareket eden TUT otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz. Otobüsle şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 30 dakika

Havalimanından uzaklık: 7 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine taksiyle ulaşımın ücreti 5 dinardır ve yolculuğunuz yaklaşık 15 dakika sürer. Taksi şoförüne taksimetreyi açması gerektiğini mutlaka hatırlatmalısınız. Ayrıca bagajınız için ekstra ücret ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Ortalama taksi fiyatı: 5 Tunus dinarı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç