Skip to main content

Bir bakışta Ürgenç


Me’mûnîler döneminde bölgenin en önemli kültür, ilim ve ticaret merkezi olan Ürgenç birçok İslam bilginine yuva olduğu zamanlardan kalma medrese ve kültürel yapılarıyla pek meşhur. Eski şehir merkezi olan Köhne Ürgenç, ziyaretçilerine geçmiş zamana yapılacak bir deneyimi vaat ediyor. Yeni şehir merkezi Ürgenç ise modern yaşamın birçok olanağıyla konuklarını karşılıyor. Moğol istilasına kadar çok önemli bir bilim ve ticaret bölgesi olan bu şehir, gezginlerine antik zamanlardan kalma masalları fısıldıyor.

Ürgenç size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Çöl Eğlence ve alışveriş

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Buhara (450 km)
PARA BİRİMİ
Özbekistan somu (UZS

ÜLKE KODU
+998

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +5

ORT. KAHVE FİYATI
€1,18

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€2,70

Ocak
-1,4 °C
Şubat
0,8 °C
Mart
8,7 °C
Nisan
16,2 °C
Mayis
23,3 °C
Haziran
28,3 °C
Temmuz
30,2 °C
Ağustos
28,1 °C
Eylül
21,4 °C
Ekim
13,2 °C
Kasım
5,1 °C
Aralık
-0,2 °C

Ürgenç Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Ürgenç Havalimanı (UGC) ile şehir merkezi arasında 7,6 km mesafe bulunuyor. Merkeze çok yakın olan havalimanından şehre taksi veya havalimanı servis araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: N/A

Havalimanından uzaklık: 7.6 km

TAKSİ:

Ürgenç Havalimanı’ndan (UGC) şehir merkezine taksiyle ortalama 20 dakikada ulaşmak mümkün. Bu yolculuk yaklaşık 5 avro tutuyor.

Ortalama taksi fiyatı: 5 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç