Skip to main content

Bir bakışta Varşova


Eski Kent ve buradaki meydanıyla daha ilk bakışta hayranlık uyandıran Varşova, savaşta pek çok tarihi yapısını ve eserini kaybetmişse de bunlar zamanla asıllarına uygun olarak yeniden inşa edilmiş. Varşova’da dolaşırken her yerde, kentin tarihi geçmişini yaşatan anıtlar, meydanlar ve birbirinden güzel binalar görebilirsiniz. Polonyalı ünlü besteci Chopin’in bestelerini sıkça duyabileceğiniz Varşova’da müzeler, saraylar ve sanat galerileri kentin sanat zevkini anlayabilmek için ideal yerler. Varşova’daki restoran ve kafelere gittiğinizde geleneksel lezzetleri deneyebilir, Doğu Avrupa, Polonya, Yahudi ve komşu ülke mutfaklarının izlerini bulabileceğiniz yemekleri yiyebilirsiniz.

Varşova size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Lodz (130 km)
Bialystok (192 km)
Lublin (172 km)
PARA BİRİMİ
Polonya zlotisi (PLN)

ÜLKE KODU
+48

ELEKTRİK ENERJİSİ
E, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
-3.3 °C
Şubat
-2.2 °C
Mart
2.2 °C
Nisan
7.8 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
16.7 °C
Temmuz
17.8 °C
Ağustos
17.8 °C
Eylül
13.3 °C
Ekim
8.9 °C
Kasım
3.3 °C
Aralık
-1.1 °C

Varşova Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Varşova Chopin Havalimanı (WAW) ile 10 km uzaklıktaki şehir merkezi arasında otobüs seferleri çok sık yapılıyor. Bu nedenle iki nokta arasındaki ulaşım kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılıyor. 04.40 ile 23.00 arasında 148, 175, 188 ve 331 numaraları otobüslerin çalıştığı hatta N32 numaralı otobüs gece hizmet veriyor. Bilet fiyatları yaklaşık 0,6 avro.

Havalimanından ortalama süre: 45-60 dakika

Havalimanından uzaklık: 10 km

TAKSİ:

Varşova Chopin Havalimanı’nda üç farklı taksi durağı bulunuyor ve hepsinin kendi tarifesi var. Havalimanından taksiyle şehir merkezine gitmek yaklaşık 8 avro tutuyor.

Ortalama taksi fiyatı: 8 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör