Skip to main content

Bir bakışta Vilnius


Litvanya’nın başkenti olan Vilnius, Doğu Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biri. Sovyetler Birliği’nden ayrıldıktan sonra turistik açıdan önemli bir nokta olmayı başaran kent UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Coğrafi olarak kuzeyde kalsa da kıtanın ortasında yer alan bir Avrupa şehri görüntüsü çiziyor. Vilnius’un cazibesi sizi şehre geldiğiniz ilk anda saracak ve Litvanyalıların buraya neden “büyülü kent” dediklerini anlayacaksınız.

Vilnius size ne vadediyor:


Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı Mutfak kültürü Tarih ve sanat

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Kaisiadorys (68 km)
Varena (82 km)
Alytus (109 km)
PARA BİRİMİ
Litvanya litası (LTL)

ÜLKE KODU
+370

ELEKTRİK ENERJİSİ
C,F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +2

ORT. KAHVE FİYATI
€1.98

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€30.00

Ocak
-6,1 °C
Şubat
-4,4 °C
Mart
1,5 °C
Nisan
6,1 °C
Mayis
12,8 °C
Haziran
16,1 °C
Temmuz
17,2 °C
Ağustos
16,7 °C
Eylül
12,2 °C
Ekim
6,7 °C
Kasım
1,1 °C
Aralık
-2,8 °C

Vilnius Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Vilnius şehir merkezine 88 ve 3G numaralı otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca 07.40 – 22.50 saatleri arasında sefer yapan yolcu servislerini de kullanabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 5 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 11 dakika sürer.

Havalimanından ortalama süre: 11 dakika

Havalimanından uzaklık: 5 km

TAKSİ:

Yolcu servisleri ve belediye otobüslerini bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 10 avrodur. Ancak havalimanından bindiğiniz taksi fiyatı ile yoldan çevireceğiniz taksi fiyatının farklı olacağını unutmayın.

Ortalama taksi fiyatı: 10 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç