Skip to main content

Bir bakışta Washington, D.C.


Washington’un en eski yapılarından biri olan Beyaz Saray ile şehri keşfe başlayabilirsiniz. Beyaz Saray’da turlamak için altı ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın. ABD’nin ilk başkanı George Washington anısına yapılmış olan dünyanın en yüksek dikilitaş anıtını, ABD’nin 16. başkanı olan Abraham Lincoln’e adanan beyaz mermerden yapılma Lincoln Anıtı’nı, Senato’nun ve ABD Temsilciler Meclisi’nin 200 yıldan fazla süredir toplantılarını yaptığı şehrin sembollerinden biri olan kubbeli beyaz yapı Capitol Hill’i gezerek başkentin tadını çıkarabilirsiniz. Ulusal Sanat Galerisi’nin hayranlık uyandıran koleksiyonlarını gezdikten sonra, Georgetown’da nehir kıyısına inip tekneyle Potomac Nehri’nde ilerleyerek Washington’dan da eski bir kent olan Alexandria’ya ulaşabilirsiniz.

Washington, D.C. size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Charleston (578 km)
Richmond (175 km)
Dover (149 km)
PARA BİRİMİ
Amerikan doları (USD)

ÜLKE KODU
+1

ELEKTRİK ENERJİSİ
A, B

ZAMAN DİLİMİ
GMT -5

ORT. KAHVE FİYATI
€3.92

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
€62.13

Ocak
0,5 °C
Şubat
2,5 °C
Mart
6 °C
Nisan
13,5 °C
Mayis
18 °C
Haziran
22,5 °C
Temmuz
25 °C
Ağustos
23,5 °C
Eylül
21 °C
Ekim
14,5 °C
Kasım
8 °C
Aralık
4,5 °C

Washington havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

A. Washington Dulles Havalimanı
Washington Dulles Havalimanı’ndan (IAD) yaklaşık 40 km uzaklıktaki şehir merkezine havalimanı servisi, otobüs ya da metrobüsle ulaşabilirsiniz. Washington Flyer Silver Line Express otobüsleriyle metroya ulaşmak 5 dolar. Metrobüs kullanmak isterseniz 6 dolara 50 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

B. Washington Baltimore Havalimanı

Washington Baltimore Havalimanı’ndan (BWI) 50 km uzaklıktaki şehir merkezine otobüs ya da trenle ulaşabilirsiniz. 17 ve 99 numaralı otobüsler şehir merkezindeki farklı noktalara ve metroya gidiyor. Light Rail trenlerini kullanarak Mt. Royal Avenue istasyonuna gidebilir ve şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından ortalama süre: A: 50 dakika | B: 84 dakika

Havalimanından uzaklık: A: 40 km | B: 50 km

TAKSİ:

A. Washington Dulles Havalimanı
24 saat hizmet veren taksilerle Dulles Havalimanı'ndan merkeze trafiğe bağlı olarak 30 ile 60 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğun maliyeti ise yaklaşık 65 dolar.

B. Washington Baltimore Havalimanı

Washington Baltimore Havalimanı’ndan kent merkezine taksiyle ulaşmak isterseniz 75 ile 100 dolar arasında bir maliyet ödemeniz gerekiyor. Havalimanıyla merkez arası yaklaşık bir saat sürüyor.

Ortalama taksi fiyatı: A: 65 dolar | B: 60-100 dolar

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortağımız Avis ile kiralama yaptıklarında Miles&Smiles üyeleri 4000’e varan bonus mil kazanır. Her yurt içi ve yurt dışı kiralamalarınızda 500 Mil, 3-6 günlük kiralamalarınızda 1000 Mil, 7-9 gün kiralamalarınızda 2000 Mil, 10 gün ve üzeri kiralamalarınızda 3500 Mil kazanırsınız.

Ortalama araç kiralama fiyatı: -

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini görKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seçKonaklamalarınızda her 1 EUR için 2 Mil kazanın

Booking.com ve Jolly ile yaptığımız ortaklık sayesinde, samimi aile pansiyonlarından 5 yıldızlı tatil komplekslerine, hostellerden villalara kadar konakladığınız her yerde harcadığınız 1 EUR için 2 Mil kazanabilirsiniz.

Otel seç