Skip to main content

Bir bakışta Zagreb


Parlamento ve hükümetin bulunduğu şehir aynı zamanda Hırvatistan’ın siyasi merkezi olma özelliğini taşıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Zagreb, Adriyatik Denizi ile Avrupa'yı birbirine bağlıyor. Kentte yer alan süslü yapılar, kamu anıtları, müzeler ve çeşmeler Zagreb’i Avrupa’nın en önemli turistik şehirlerinden biri haline getiriyor. Mimarinin birçok tarzını ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu eşsiz kenti geç kalmadan keşfetmelisiniz.

Zagreb size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Doğa ve vahşi yaşam Romantizm Doğa yürüyüşü Şehir hayatı

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Velika Gorica (19 km)
Zapresic (18 km)
Samobor (27 km)
PARA BİRİMİ
Hırvat kunası (HRK)

ÜLKE KODU
+385

ELEKTRİK ENERJİSİ
C, F

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
0.6 °C
Şubat
2.8 °C
Mart
7.2 °C
Nisan
12.2 °C
Mayis
16.1 °C
Haziran
19.4 °C
Temmuz
21.7 °C
Ağustos
20.6 °C
Eylül
17.2 °C
Ekim
12.2 °C
Kasım
6.7 °C
Aralık
1.7 °C

Zagreb Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Havalimanından Zagreb şehir merkezine, 05.00-20.00 saatleri arasında 30 dakikada bir hareket eden Pleso Prijevoz otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 12 km’dir ve yolculuğunuz yaklaşık 25-30 dakika sürer. Pleso Prijevoz otobüsleriyle gerçekleşen yolculuğunuz için yaklaşık 4 avro ödersiniz.

Havalimanından ortalama süre: 25–30 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Otobüs bekleyerek zaman kaybetmek istemiyorsanız havalimanında 7/24 hizmet veren taksilerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşımın bedeli ortalama 27 avrodur.

Ortalama taksi fiyatı: 27 avro

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör