Skip to main content

Bir bakışta Zürih


Dört mevsimi de ayrı güzel olan Zürih’te, kıyısına kurulu olduğu Zürih Gölü'nün hayranlık uyandıran manzaralarını keşfedebilir, kendinizi bir masal diyarında hissedebilirsiniz. Geleneksel mimariyi yansıtan binaları, sevimli meydanları, sokak ve caddeleriyle tarihine saygılı bir kentte olduğunuzu gösteren Zürih, doğayla baş başa kalmak için de pek çok seçenek sunuyor. İsviçre Alplerinin muhteşem manzaralarını da kentin sokaklarından izleyebileceğiniz şehirde, dağ havası almak ve Zürih’e şöyle bir tepeden bakmak isterseniz Uetliberg Dağı’na çıkabilirsiniz. Zürih’in müzelerini, sanat galerilerini gezdikten sonra hem yorgunluk atmak, hem de Avrupa’nın en lüks alışveriş caddesini görmek için Bahnhofstrasse’ye gidebilirsiniz.

Zürih size ne vadediyor:


Tarih ve sanat Eğlence ve alışveriş Romantizm

Faydalı bilgiler

ÇEVRE ŞEHİRLER
Zug (34 km)
Luzern (52 km)
Winterthur (24 km)
PARA BİRİMİ
İsviçre frangı (CHF)

ÜLKE KODU
+41

ELEKTRİK ENERJİSİ
I

ZAMAN DİLİMİ
GMT +1

ORT. KAHVE FİYATI
N/A

ORT. YEMEK FİYATI (2 KİŞİLİK)
N/A

Ocak
1 °C
Şubat
1.1 °C
Mart
5.6 °C
Nisan
8.3 °C
Mayis
13.3 °C
Haziran
16.1 °C
Temmuz
18.9 °C
Ağustos
18.3 °C
Eylül
15 °C
Ekim
10 °C
Kasım
4.4 °C
Aralık
1.7 °C

Zürih Havalimanı ulaşım bilgileri

TOPLU TAŞIMA:

Zürih Havalimanı’ndan (ZRH) 12 km uzaklıkta olan şehir merkezine demiryolu (SBB-Swiss Federal Railway) ya da halk otobüsleriyle ulaşılabiliyor. 1 ve 2 numaralı peronlardan S16, S2 ya da IR Demiryolu hatlarını kullanarak yaklaşık 15 dakikada şehir merkezinde olabilirsiniz. Merkeze olan yolculuğunuz için 3,30 CHF ödemeniz gerekiyor. 00.15-05.00 saatleri arasında bu ücrete gece tarifesi bedeli olarak 5,00 CHF eklendiğini unutmayın.

Havalimanından ortalama süre: 15 dakika

Havalimanından uzaklık: 12 km

TAKSİ:

Zürih Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için 1 ya da 2 numaralı terminalden hareket eden taksileri kullanabilirsiniz. Taksiyle 25-30 dakika süren bu yolculuk için yaklaşık 45 CHF ödemeniz gerekiyor.

Ortalama taksi fiyatı: 45 İsviçre frangı

ARAÇ KİRALAMA:

İş ortaklarımız Avis ve Budget'ın avantajlı araç kiralama seçenekleriyle, yeni rotaları keşfetmenin heyecanını yaşayın. Miles&Smiles üyeleri, yurt içi ya da yurt dışında Avis veya Budget aracılığıyla araç kiralayarak binlerce ekstra Mil kazanma ve çeşitli indirimlerden yararlanma fırsatını yakalayabilir.

Ortalama araç kiralama fiyatı: N/A

Araç seçeneklerini gör


Araç seçeneklerini gör